Grafika - Pracovník grafického studia - Zlín

A máme tu podzimní kurz pro Grafiky!

Už za pár dnů začne další kurz pro budoucí grafiky – tentokrát ve Zlíně. Co všechno čeká účastníky kurzu?

Základy typografie

Seznámí se se základy typografie a psychologií písma. Každý typ grafickéh výstupu vyžaduje jiný font. Takže je důležité vědět, jaký typ fontu použít na leták pro děti nebo na firemní akci. Jiný typ písma použijeme na webovou grafiku nebo pro e-book nebo tištěnou knihu.

Jak fotit mobilním telefonem

Mobilní telefon máme dnes již všichni, včetně dětí 🙂 Je dobré vědět, jak můžeme využít smartphone i jinak než na telefonování. Většina moderních telefonů umí udělat fakt hezké fotky 🙂 Jen musíte vědět, jak na to. Můžete si nastavit ruční režim jako u zrcadlovky, nebo využít některý z připravených programů. Třeba režim „Noc„, který byl použitý u fotografie vpravo. Můžeme použít i další režimy jako je Portrét, Panoráma, atd. To vše si na kurzu ukážeme a prakticky vyzkoušíme. Navíc – začíná nám podzim a listy na stromech v parku, kam chodíme fotit, budou hrát všemi barvami.

Jak si na mobilu upravit fotografie a videa

Víte, jaká je výhoda mít fotografie a videa na mobilu? No přece to, že si můžu hned vše upravit a v případě potřeby pustit hned do světa – třeba na web, sociální sítě, … Ukážeme si, jak si pomocí jednoduché aplikace Snapseed upravíme fotografii, jak ji uložíme a jak ji případně budeme sdílet. Pomocí aplikace InShot si pak ukážeme, jak vytvořit koláže z fotek, video z fotek a jak si upravit sestříhat video v mobilu.

Jak si vytvořit vektorovou grafiku

V rámci kurzu získáte základy tvorby vektorové grafiky. Vyzkoušíte si „vyrobit“ pomocí křivek postavičku, naučíte se pracovat s řetězcovým a odstavcovým textem. Vytvoříte si návrh na záložku do knihy, leták, obal na knihu, …

Jak použít Photoshop pro úravu fotografií

Photoshop je asi nejznámější program na úpravu fotografií. V rámci kurzu se naučíte nejen základy úpravy fotek, ale i další „finesy“ pro jejich úpravu.

Jak využít Canvu pro tvorbu libovolné grafiky

Canva se v posledních letech stává fenoménem, takže ani my nemůžeme tento trend nechat jen tak. Canva je bezplatná webová platforma určená na tvorbu grafického materiálu, která byla založená v roce 2012. V současné době je k dispozici i v české mutaci a umožňuje velmi kreativně zpracovat jakýkoliv návrh. Navíc obsahuje obrovské množství šablon, které můžeme využít pro vlastní návrhy. Potřebujete vytvořit leták, banner na web, reklamu na Facebok nebo na Instagram? Pak můžete použít Canvu. Pro běžné účely vám bude stačit i free verze.

Máte zájem?

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Pak není nic jednoduššího, než se přihlásit na kurz. Můžete nás i kontaktovat mailem na adrese info@poc-sluzba.cz

Rekvalifikační kurzy
Grafika, Pracovník grafického studia, Rekvalifikace, Zlín, Zlínský kraj

Archivy

Profesní zkouška Asistent/asistentka (62-008-M)
Tvorba webu – jak vypadá vytvořený web

Další podobné články