Pracovník grafického studia - rekvalifikační kurz

Co nového v kurzu Pracovník grafického studia?

Spousta věcí! Obsah kurzu je dán stávající platnou akredritací MŠMT – najdete na našem webu popisku kurzu. Co je nového, je přizpůsobení obsahu kurzu novinkám a trendům.

Příprava Moodboardu a využití Quick sketch

Nově mají účastníci možnost vybrat si téma závěrečné práce hned v úvodu kurzu. Mohou si vybrat z témat jako je např. obal pro čokoládu, sušenky, bonbony, …, obal knihy (stkutečné nebo fiktivní), plakát k filmu, menu pro restauraci, … Smyslem je, aby se již v úvodu kurzu zamysleli nad tím, které téma je jim nejbližší, co vše budou pro zpracování závěrečné práce protřebovat, jak začít … Část účastníků kurzu má představu o tom, že je to činnost, které by se chtěli dále věnovat a proto je dobré, aby si i v průběhu kurzu prošli částečně procesem komunikace se zákazníkem. Proto si mají vybrat jedno z témat, které mají k dispozici, připravit si krátkou ideu, začít svůj návrh jednoduchou „čmáranicí“ (quick sketch). Na základě vybraného návrhu a „čmáranice“ si pak připravit svoji „inspirarivní nástěnku“ (Moodboard) – jedná se inspiraci v podobě obrázků, fontů, barev atd., které pak použijí pro svoji závěrečnou práci. Účastníci kurzu jsou tak hned v úvodu motivováni k tomu, aby nejen kreativně přemýšleli, ale aby si i hledali inspiraci, naučili se pracovat se zdroji atd.

Co používat pro fotografování?

V podstatě cokoli – ten, kdo má zrcadlovku, může ji použít a ten kdo ji nemá, fotí na svůj chytrý mobil. Fotografování pomocí mobilu jsme zvolili z několika praktických důvodů – je to zařízení, které máme všichni neustále u sebe, novější typy mají i více objektivů, takže se s nimi pracuje podobně jako u zrcadlovky. V neposlední řadě je možné fotografie upravit přímo v mobilu a hned odeslat na sociální sítě (Facebook, Instagram, Twitter, …) nebo firemní web.

Praktické fotografování realizujeme většinou venku (v parku, městě, …). Cílem je jednak vyzkoušet si, co lze s vlastním chytrým telefonem vyfotit. V případě více objektivů mají účastníci možnost vyzkoušet si vyfotit protréty i krajinu, pracovat s hloubkou ostrosti, vyzkoušet si prakticky kompoziční pravidla… U portrétní fotografie si pak mohou vyzkoušet používání odrazné desky a difuzéru. Přídit si fotografie přírody (květeny, stromů, …), architektury v okolí atd.

Jak fotografie upravujeme?

Pro úpravu fotografií používáme v kurzu jednak mobilní aplikaci Snapseed a pro desktopové úpravy program Photoshop. Pro tvorbu a úpravu jednoduchých videí, např. z fotek, používáme aplikaci InShot. Obě používané mobilní aplikace jsou v základu zdarma a jsou určeny jak pro telefony se systémem Android, tak i iOS.

Fotografie, které si účastníci pořídí v rámci praktického fotografování, upravují jednak hned přímo v mobilu, nebo je mohou použít pro procvičování v rámci práce s Photoshopem. Případně je mohou použít i pro svoji závěrečnou práci.

A co vektorová grafika?

Práci s vektorovou grafikou realizujeme v programu CorelDraw. Cílem je, aby účastníci zvládli pomocí křivek vytvořit v podstatě jakýkoliv grafický útvar – auto, postavičku, zvíře, … Součástí práce s vektrovou grafikou je i tvorba vlastních návrhů, kde je možné kombinovat jak vektorovou, tak i rastrovou grafiku. Např. vytvořit si vlastní vizitku, plakát na výstavu květin, plakát na akci (výstava koček, koncert, …) atd.

A něco navíc

Protože sledujeme trendy a požadavky našich klientů, zařadili jsme do výuky i ukázky práce s grafickým editorem Canvou. Zde si mohou účastníci vytvořit vlastní grafický návrh za využití již předchozích znalostí nebo mohou využít již připravené návrhy a šablony. Výstupem jsou pak opět návrhy na sociální sítě a jejich okamžité uveřejnění na sociální sítě.

Ukázky práce absolventů kurzu

Tak, jak se vám líbí obsah našeho kurzu?

Pokud ano, můžete se přihlásit na některý z podzimních termínů – přednostně ve Zlíně nebo Uherském Hradišti. V případě většího počtu účastníků je možné kurz realizovat i v Brně nebo v Olomouci.

Termíny Pracovníka grafického studia

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Rekvalifikační kurzy
Canva, CoreDraw, Fotografování, Pracovník grafického studia, Ukázky prací, Vektorová grafika

Archivy

Co nového u kurzu Personalista/personalistka dle NSK?
Hledáme IT lektora v MSK

Další podobné články