Správce sítě – není správce jako správce

Správce sítě – není správce jako správce

Znát práci s počítači a rozumět počítačovým sítím se v dnešní době hodí. Všichni pracujeme s počítači a jsme připojeni k internetu, což je počítačová síť. Pokud si ale zařízení s námi přestanou rozumět, připojení nefunguje tak, jak si představujeme nebo máme v počítačích cenná data o která nesmíme přijít, hledáme někoho, kdo nám pomůže, IT specialistu nebo správce sítě. Možná někoho znáte, možná ne.

Proč se zajímat o správu sítí?

Správce sítě je profese, která je stále potřebná. V současné době závislosti na IT technologiích, práci na dálku a doby „home office“ se ukázalo v mnoha firmách, jak důležité je mít odborníka, a ne pouze aktivního amatéra. Dá se předpokládat, že zájem o kvalifikované zaměstnance v této profesi poroste.

Moderní zařízení, počítače, „Smart things“, „Internet of Things“ neboli IoT, ale především výrobní zařízení a technologie jsou dnes propojeny počítačovými sítěmi. Ty musí někdo udržovat a spravovat. Pokud Vás tato oblast zajímá, můžete se změnit z aktivního amatéra na profesionála – správce sítě.

Správce sítě

Jak se stát profesionálem?

Pokud chcete skutečně pracovat jako správce sítě, můžete získat kvalifikaci podle standardu NSK Správce sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M).  V národní soustavě kvalifikací najdete podmínky, které musíte splnit, abyste získali profesní kvalifikaci pro správce sítě.

Jestliže máte rádi práci s moderními technologiemi a nové výzvy, zamyslete se nad tím, zda by nebylo vhodné rozšířit si stávající kvalifikaci nebo získat novou právě v oblasti správce sítě. Můžete získat práci v zajímavé oblasti. Samozřejmě i v případě, že budete pracovat jinde, stanete se získáním této profesní kvalifikace pro Vaše okolí ceněným odborníkem.

Pokud si nejste jisti svými odbornými předpoklady, absolvujte rekvalifikační kurz. Zde se vše naučíte a prakticky vyzkoušíte. Získáte znalosti a dovednosti v oblasti správy, spojování, návrhu, kontroly a monitorování počítačových sítí. Kurz je ukončen profesní zkouškou.

Vše se mění, zkuste změnu také!

Věnovat se Vám bude náš tým odborníků. IT školení umíme, oboru se věnujeme přes dvacet let.

Máte zájem o školení s profesní zkouškou Správce sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)?

03.06. - 28.06. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč
02.09. - 04.10. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč
Profesní zkoušky, Rekvalifikační kurzy
IT kurzy, Profesní zkoušky, Rekvalifikace, správce sítě

Archivy

Kurz projektový manažer pro vedení okresních hospodářských komor
Rekvalifikace pouze on-line, ale ne ty přes Úřad práce (prozatím)

Další podobné články