IT rekvalifikační kurzy

IT rekvalifikační kurzy

Po více jak roce Vám v souvislosti s rozvolňováním covidových opatření můžeme opět nabídnout prezenční formu výuky našich akreditovaných rekvalifikačních kurzů. Pro připomenutí se v tomto článku podrobněji zaměříme na kategorii IT rekvalifikačních kurzů. Počítačová školení již tradičně patří mezi nejoblíbenější vzdělávací kurzy. Počítačovému kurzu/ motivačnímu programu E-Citizen jsme se věnovali v nedávném článku Víte co je to E-Citizen? a dnes se podíváme na další IT kurzy.

Základy obsluhy osobního počítače

Rekvalifikační kurz Základy obsluhy osobního počítače je určen pro naprosté začátečníky, kteří s počítačem dosud nikdy nepracovali, nebo pracovali jen minimálně, např. si čtou články na webových portálech nebo online komunikují se svými příbuznými. Další programy neměli dosud potřebu využívat, ale nyní v souvislostí s hledáním nového pracovního místa jsou opakovaně konfrontování s požadavkem zaměstnavatelů na znalost práce textovým editorem, tabulkovým kalkulátorem nebo jinou aplikací. Pak je pro ně kurz Základy obsluhy PC přesně to pravé.

Cílem kurzu je účastníky naučit používat internet, elektronickou poštu, pracovat se soubory a vytvářet si vlastní složky, upravovat dokumenty v textovém editoru MS Word a navrhovat jednoduché tabulky v MS Excel na základní uživatelské úrovni. Prostě přestat se bát a získat větší jistotu při práci s počítačem.

IT rekvalifikační kurzy
IT rekvalifikační kurzy

Obsluha osobního počítače

Dalším typem počítačového rekvalifikačního kurzu je Obsluha osobního počítače. Nabízíme hned několik variant kurzů začínající tímto názvem, z nich si mohou zájemci vybrat.  Tyto kurzy jsou určeny všem uchazečům z řad široké veřejnosti, kteří si chtějí rozšířit a prohloubit znalosti práce s počítačem.

Cílem je účastníky kurzu naučit efektivněji využívat internet, elektronickou poštu, soubory a složky v prostředí Windows, poradit si s náročnějšími úpravami textu ve Wordu nebo s výpočty v Excelu, popř. vytvářet elektronickou prezentací v PowerPointu a pracovat s digitální fotografií.

Počítačová gramotnost ECDL Core

O další úroveň výše pak posunete své počítačové znalosti a dovednosti absolvováním rekvalifikačního kurzu Počítačová gramotnost, který je realizován v souladu s požadavky mezinárodního konceptu ECDL CORE. Cílem kurzu je připravit účastníky na úspěšné absolvování testů ECDL z vyučovaných modulů. Závěrečné ECDL testy pak objektivně posoudí, co se účastníci rekvalifikačních kurzů opravdu naučili.

Úspěšní absolventi těchto akreditovaných rekvalifikačních kurzů mohou získat některý z mezinárodně platných ECDL certifikátů, které dokládají úroveň digitálních kompetencí svého držitele.

Správce sítě pro malé a střední organizace

Mezi další naše IT rekvalifikační kurzy zajísté patří i Správce sítě pro malé a střední organizace, který je ovšem už trochu pokročilejší a není vhodný úplně pro všechny. Také je zakončen zkouškou, ale nikoliv ECDL zkouškou jako v případě předcházejících kurzů, ale je ukončen profesní zkouškou dle NSK.

Úspěšný absolvent rekvalifikačního kurzu Správce sítě pro malé a střední organizace najde uplatnění především v soukromých firmách nebo může pracovat jako OSVČ. Pracovník na této pozici pak vykonává různorodou činnost – navrhuje, implementuje a udržuje síťovou infrastrukturu malé a střední organizace.

Termíny rekvalifikačního kurzu

03.06. - 28.06. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč
02.09. - 04.10. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč

Tvorba webových stránek

Posledním kurzem, o kterém se dnes bůdeme zminovat je velmi žádané školení a to Tvorba www stránek. Toto školení se zaměřujeme jak na základní znalosti webových technologií HTML, CSS a JS, ale také na praktické využítí v rámci práci s CMS WordPress – což je celosvětové nejpouživanější redakční systém.

Vše co hledáte, najdete na Internetu – stačí si jen ve vyhledávačích zadat hledanou informaci a počkat, co Vám ukáže. Základem všeho jsou ovšem kvalitně připravené webové stránky.

Termíny rekvalifikačního kurzu

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Termíny všech našich rekvalifikačních kurzů najdete na stránce Termíny rekvalifikací. Pokud vás zajímají úplně všechny naše školení, které jako společnost realizujeme, tak je najdete na firemní webu centrum-vzdelavani.cz resp. na Aktuální termíny školení a zkoušek. Pokud však nějaký aktuální termín nenajdete, tak nám zkuste napsat na e-mail info@poc-sluzba.cz.

Rekvalifikační kurzy
ECDL, IT kurzy, MS Excel, MS PowerPoint, MS Word, Rekvalifikace, Základy obsluhy osobního počítače, Zvolená rekvalifikace

Archivy

Chůva – možnosti výuky
Lektor dalšího vzdělávání jako rekvalifikace

Další podobné články