Kurzy Tvorby webových stránek

Kurzy Tvorby webových stránek

Protože se nám blíží termíny kurzů a školení na téma tvorby webových stránek nebo jak laicky leckdy označujeme „tvorba webů„, tak si pojďme připomenout základní informace a hlavní rozdíl obou našich nabízených školení. Nejbližší termíny jsou vypsány pro Brno a Zlín, ale v případě zvýšeného zájmu můžeme rozšířit místa výuky o Olomouc.

Tvorba webových stránek

První kurz je označen jednoduše Tvorba webových stránek – co se skrývá pod tímto označení za školení? Jedná se o rekvalifikační kurz, který je určen pro naprosté začátečníky, kteří se chtějí vyznat v základních pojmech, terminologii a naučit se používat základní webové technologie a jazyky HTML a CSS. I když budeme chtít používat různé pokročilejší věci, tak bez základní znalosti HTML a CSS nelze ve světě webových technologií přežít.

Další blok, který je součástí tohoto kurzu jsou Základy grafiky, ale ve smyslu použití na webových stránkách. Takže cílem tohoto bloku není z účastníků školení udělat grafiky, ale naučit účastníky pracovat ve vybraném grafickém nástroji (např. free program GIMP) tak, aby si zvládli účastníci připravit obrázky, které by chtěli použít na webových stránkách. Takže se vysvětlíme rozdíly mezi vektorovou x rastrovou grafikou a další důležité pojmy abyste se orientovali.

PHP, SQL a Javascript to jsou další témata, které se probírají v tomto kurzu, ale nikoliv na takové úrovni, aby z účastníků byli ihned programátoři, ale pouze se zorientujeme v tématu, vysvětlíme principy a navedeme, kam byste se mohli dále v případně zájmu o toto téma dál rozvíjet.

Termíny školení Tvorba webových stránek

Poslední den je věnován nejpopulárnějšímu redakčnímu systému (CMS) na světě (cca 27% všech webů na světě tento systém používá) a to WordPress – ukázka jak si WordPress zprovoznit a vysvětlení jak se v něm orientovat.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Tvorba webových stránek pomocí WordPress

Kurz Tvorba webových stránek pomoci WordPress je naopak určen pro již mírně pokročilé uživatele, kteří již mají znalost základní pojmů v oblasti webových technologii a ovládají HTML a CSS. Dalo by se říci, že se jedná o navazující školení na předcházející školení Tvorba webových stránek.

Tento kurz, jak z názvu vyplývá, je zaměřen na redakční systém WordPress, takže se většina informací točí kolem tohoto systému. Samozřejmě je zde věnován prostor na zopakování či zaktualizování znalostí v HTML, CSS či Javascript (res. jQuery), ale vždy ve vazbě na WordPress. Stále se jedná o rekvalifikační kurz, takže se do něho mohou hlásit zájemci z řad uchazečů z Úřadu práce. Dále to mohou být i jednotlivci, kteří mají zájem se posunout v kariéře někam dále. Taktéž je to vhodné školení pro zaměstnance firem, kteří dostali na starosti správu firemních webových stránek, které jsou vytvořeny na redakčním systému WordPress.

Tím, že se tento kurz Tvorba webových stránek pomocí WordPress snažíme „dělat“ pokud možno co nejvíce pro praxi, tak je zde samozřejmě zastoupeno „marketingové“ téma SEO, protože tuto oblast by měl znát každý, kdo to myslí z webovými stránkami vážně.

Termíny Tvorby webových stránek pomocí WordPress

12.08. - 29.08. 2024Brno 80 hod.
Tvorba www stránek 12.8.-29.8.2024
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
18 700 Kč

Naše zkušenosti s „weby“

Na závěr bychom ještě rádi připomněli, že v rámci těchto kurzů vycházíme ze zkušeností naší IT divize VisionsLabs. Ve VisionsLabs se zabýváme profesionální tvorbou webových stránek či webových aplikací, mobilních aplikací a digitálního marketingu.

Rekvalifikační kurzy
Brno, CSS, HTML, Olomouc, Rekvalifikace, Tvorba webových stránek, WordPress, Zlín, Zvolená rekvalifikace

Archivy

Osvědčení profesní kvalifikace Manažera projektu 63-007-R
Jarní běh – akreditovaný kurz Manažer projektu (kód: 63-007-R)

Další podobné články