programovani v Python

Programování v Python dle ICDL M16

Informatické myšlení je způsob uvažování a řešení problémů s využitím programovatelných výpočetních a robotických systémů. Tato kompetence se velmi cení. Vy ji můžete získat nebo posílit tím, že zvládnete testy Programování v Python dle ICDL M16 (computing). Získáte mezinárodní certifikát potvrzující zvládnutí této problematiky.

Nejsem ajťák, mohu to zvládnout?

programování v python

To bude asi Vaše první otázka. Testy ICDL nejsou určeny pro IT specialisty, ale pro různě pokročilé uživatele výpočetní techniky. Modul M16 není vhodný pro začátečníky, ale pokud si s počítačem rozumíte a nebojíte se naplno využívat programy sady Office, tento modul zvládnete. Cílem školení je zvládnout algoritmy a informatické myšlení, ne probrat obrovská kvanta funkcí v různých programátorských knihovnách.

Jaká je konkrétní náplň kurzu programování v Python?

Naučíte se rozumět pojmům, jako jsou proměnné, cykly, podmínky, objekty a zpracování událostí. To vám umožní sestavit konkrétní algoritmy. Dle typu školení je budete programovat ve Visual Basic for Applications nebo Pythonu. Než ale budete probírat konkrétní programovací jazyk, vyzkoušíte si obecné zápisy pomocí vývojových diagramů.

S našimi lektory proberete problematiku úplně od začátku. Není nutné umět programovat. Nainstalujete si simulační prostředí, případně interpreter jazyka a vhodný editor. V něm se naučíte programovat v konkrétním jazyce.

Podívejte se na výstup ze školení

Výstupem školení jsou konkrétní dovednosti, případně hotová aplikace.

Pokud zvolíte školení ve VBA, stanete se profesionály v používání maker. To oceníte v pokročilých postupech při zpracování dat a informací v tabulkách Excelu.

Jestliže si vyberete Python, naprogramujete si na závěr jednoduchou hru. Videoukázku vidíte na přiloženém videu.

Jak dlouho školení trvá?

Programování dle ICDL je součástí různých typů akreditovaných školení. Rekvalifikační kurz trvá 5 vyučovacích dní, přibližně 30 hodin dle typu akreditace. Pokud si chcete doplnit znalosti IM jako učitelé, můžete využít naše akreditovaná školení DVPP. Kurzy jsou otevřené, můžete se jich zúčastnit i individuálně.

Prohlédněte si i náplně dalších našich školení, které rozvíjí informatické myšlení a digitální kompetence na našich stránkách

E-learning

Také máme školení pythonu jako e-learningový kurz – Python pro začátečníky – více na našem e-learninogovém portále https://elearning.centrum-vzdelavani.cz.

rekvalifikace, Rekvalifikační kurzy
IT kurzy, Rekvalifikace, Zvolená rekvalifikace

Archivy

Lektor dalšího vzdělávání jako rekvalifikace
Manažer projektu – SW pro podporu řízení

Další podobné články