Rekvalifikace - správce sítě dle nsk - Správce sítí pro malé a střední organizace

Správce sítě

Profese správce sítě je stále vyhledávaná a v dnešní době, kdy spousta organizací a firem uvažuje o obnově a vylepšení své infrastruktury je znalost těchto síťových technologií skvělou kompetencí.

Co by měl správce sítě zvládnout?

Navrhnout moderní počítačové infrastruktury tak, aby vyhovovala současným i budoucím trendům. Identifikovat a nalézt slabá míst stávajícího zapojení. Nastavit a optimalizovat síťové prvky. Plánovat a rozvíjet sítě v prostředí rychle se inovujících technologií. V neposlední řadě zabezpečit a monitorovat síťové uzly. Není toho málo, ale je to výzva i perspektiva.

Průmysl 4.0

Možná jste slyšeli o čtvrté průmyslové revoluci. Nejsou to již slova, ale realita v mnoha firmách. Tyto i ty ostatní si budou brzy cenit profesionálů, kteří se zajímají o nové technologie a rozumí jim. Mít vzdělané a schopné zaměstnance se bude vyplácet stále více. Síťová infrastruktura propojí jednotlivá zařízení, ta budou komunikovat navzájem, rozvíjí se IoT. Dojde k úzkému spojení řízení, ekonomiky i výroby. Tyto systémy potřebují údržbu, správu a zajištění bezpečnosti.

Co je náplní kurzu správce sítě?

Na tomto kurzu Správce sítí pro malé a střední organizace se naučíte navrhovat strukturu přepínaných sítí s VLAN, směrovaných sítí i bezdrátových sítí. Budete se věnovat praktickému zapojení na přepínačích a routerech. Budete monitorovat a testovat funkčnost, zajišťovat bezpečnost sítí. Samozřejmě se seznámíte i s teorií, která je nezbytná k pochopení provozu sítí i ke zvládnutí závěrečné zkoušky.

Podrobně si můžete prohlédnout náplň ve standardu NSK (kód: 26-002-M).

Chcete se stát správcem sítě?

Začněte tím, že získáte kvalifikaci podle standardu NSK.  V národní soustavě kvalifikací najdete podmínky, které musíte splnit, abyste získali profesní kvalifikaci pro správce sítě. Naše školení vás ke zkoušce připraví. Naše kurzy probíhají ve Zlíně, Brně a Olomouci.

Správce sítě

Z probíraných témat

Jak nasadit protokol IPv6 v lokální síti?

Možná Vás to překvapí, ale pokud získáte od Vašeho poskytovatele internetového připojení veřejné IPv6 adresy a máte moderní směrovač podporující tento protokol, je to snadnější než nastavení protokolu IPv4. Díky beze stavové konfiguraci, která je již v protokolu implementována stačí nastavit správné adresy a masky na jednotlivých rozhraních a směrovač se o vše postará. Každé zařízení v lokální síti tak obdrží svoji vlastní veřejnou IPv6 adresu.

Například jste od providera obdrželi tyto údaje:

  • IPv6 adresy a gateway k internetu 2a02:1:2:3::/64, GW 2a02:1:2:3::1
  • IPv6 rozsah pro vaše lokální sítě: 2a02:4:5:4::/62

Na rozhraní k internetu (WAN) nastavte adresu 2a02:1:2:3::2/64 a gateway 2a02:1:2:3::1, zakažte propagaci adresy (advertise).

Na rozhraní v LAN nastavte 2a02:4:5:4::1/62 a povolte propagaci adresy (advertise). Vše vidíte na obrázku.

Protokol Ipv6
Protokol IPv6

Chcete těmto nastavením porozumět a vyzkoušet si je prakticky? Přihlaste se na náš kurz Správce sítě. Věnovat se Vám bude náš tým odborníků. IT školení umíme, oboru se věnujeme přes dvacet let. Naše rekvalifikační kurzy probíhají ve Zlíně, Brně a Olomouci.

Nejbližší termíny školení Správce sítí pro malé a střední organizace

02.05. - 31.05. 2024Olomouc 97 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
29 990 Kč
03.06. - 28.06. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč
02.09. - 04.10. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč
Profesní zkoušky, rekvalifikace, Rekvalifikační kurzy, Tipy a triky
IT kurzy, Olomouc, Profesní zkouška, Rekvalifikace, správce sítě, Zvolená rekvalifikace

Archivy

Staňte se tvůrcem webových stránek
Chůva – možnosti výuky

Další podobné články