fbpx
kurz základy podnikání

Na začátku března otevíráme kurz Základy podnikání

Na začátku března otevíráme kurz Základy podnikání ve Zlínském kraji, termíny kurzu máme vypsané do července 2018. Kurz je akreditovaný u MŠMT. Rozsah výuky je 150 hodin. Kurz vedou naši zkušení lektoři s dlouholetou praxí.

Kurz Základy podnikání

Cílem kurzu Základy podnikání  je seznámit začínající podnikatele nebo zájemce o podnikání s jejich právy a povinnostmi vůči státu, jednotlivým institucím (Finanční úřad, Živnostenský úřad, Okresní správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovna, atd.) a vůči ostatním podnikatelským subjektům a zákazníkům.

Dále jsou uchazečům vysvětleny základy marketingu, psychologie prodeje a zvládání stresových situací při obchodním jednání. Na kurzu bude vysvětlena i problematika Time managementu. Dalším probíraným tématem na kurzu bude i empatické naslouchání – používání vhodných otázek a vytváření souladu v komunikaci. Na kurzu bude i praktické procvičování komunikačních dovedností. Účastníci kurzu se také naučí vypracovat svůj vlastní podnikatelský záměr, který následně u závěrečné zkoušky obhájí.

Do kurzu se může přihlásit každý, kdo má alespoň základní znalost obsluhy počítače. U závěrečné zkoušky dostane účastník závěrečný teoretický test. Dále bude u závěrečné zkoušky prezentace a obhajoba podnikatelského záměru. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník osvědčení o rekvalifikaci.

Obsahová náplň kurzu

  • Poučení o BOZP
  • Legislativní rámec podnikání – občanský zákoník, zákon o obchodních korporacích, živnostenský zákon, pracovní právo, zákon o dani…
  • Ekonomika a účetnictví podnikatele
  • Výpočetní technika, práce s informačními zdroji
  • Marketing – základy marketingu, online marketing
  • Podnikatelský záměr
  • Základy komunikace – zvládání stresu při obchodním jednání, asertivní jednání, komunikační dovednosti při obchodním jednání,  neverbální komunikace, zásady efektivní komunikace, technika řeči a dýchání
  • Management času – základní principy Time managementu, Paretův princip, Stanovení priorit, Delegování povinností, Efektivní využívání pomůcek, Systematické plánování času, Umět říci „ne“, Rozhodnout se, které věci udělá někdo jiné lépe a rychleji, než my, Informovanost, Eliminovat rušivé vlivy, Vytvořit si  časové rezervy, Uspořádat své pracovní místo

Termíny kurzu Základy podnikání

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Pokud vás kurz Základy podnikání zaujal a chtěli byste se dozvědět další informace, neváhejte a napište nám na adresu  rekvalifikace@poc-sluzba.cz. Všechny kurzy od naší společnosti naleznete i na firemním webu centrum-vzdělávání.cz.

, ,
Předchozí příspěvek
Na začátku února otevíráme další běh kurzu „Lektor dalšího vzdělávání“
Následující příspěvek
Kurz obsluha osobního počítače

Související články

Menu